ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Ekran listy informacji

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Oświadczenie

Akapit nr 1 - brak tytułu

Oświadczenie
 
             W odniesieniu do artykułu zamieszczonego w Gazecie Wyborczej w dniu 7.09.2020 r. pt.:”Śmierć w Domu Spokoju” informuję, że sytuacje przedstawione  w artykule zostały pokazane w sposób jednostronny, nieodzwierciedlający faktycznej, bardzo trudnej sytuacji w DPS-ie. Wynikała ona przede wszystkim z niebezpieczeństwa zarażenia COVID-19  w tak dużym skupisku osób starszych, szczególnie narażonych z powodu wieku, występowania u mieszkańców wielu chorób współistniejących oraz braku możliwości bezpośrednich kontaktów i przebywania rodzin z mieszkańcami w pokojach, w celu zabezpieczenia ich przed zakażeniem  COVID-19 wniesionym z zewnątrz.
 
- Jak wynika z rozmów z pracownikami służb medycznych pracujących w DPS-ie osoby wymienione w artykule były prawidłowo zaopiekowane pod względem medycznym, tak przez pielęgniarki jak i lekarza rodzinnego, co potwierdza m.in. dokumentacja medyczna.
 
-  Przypadki zgonów zgłasza lekarzowi POZ pielęgniarka dyżurna. Wezwany lekarz je  potwierdza i odnotowuje w karcie zgonu jego przyczynę. We wszystkich przypadkach przyczyny zgonów nie budziły wątpliwości ani lekarza ani rodzin mieszkańców, którzy nie kierowali żadnych zastrzeżeń do dyrektora DPS.
 
- Sugestie dotyczące np. braku środków ochrony osobistej były badane między innymi przez uprawnione do tego organy zewnętrzne takie jak Państwowa Inspekcja Pracy w Zielonej Górze i Sanepid, które nie potwierdziły takich informacji, co znajduje odzwierciedlenie w protokołach pokontrolnych. Dzięki realizacji projektów wspierających dps-y oraz środkom ochrony przekazanym przez Urząd Miasta Zielona Góra, Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze  jest zaopatrzony w odpowiednią ilość płynów dezynfekcyjnych i środków ochrony osobistej dla pracowników pozwalającą prawidłowo i bezpiecznie funkcjonować.
 
- Wszystkich mieszkańców i ich rodziny informuję, że nasz Dom zawsze funkcjonował i nadal funkcjonuje z pełnym poszanowaniem praw naszych mieszkańców w trosce o ich zdrowie, życie i bezpieczeństwo i  każdego dnia spełnia swoja misję,  a taki artykuł tylko szkodzi dobrej atmosferze mieszkańców Domu i nie służy temu, aby pracownicy mogli wejść w pełni sił i chęci do pracy w nowy dzień.
 
Roman Działa
Dyrektor DPS dla Kombatantów
w Zielonej Górze

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów im. Jana Lembasa
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2020-09-09
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Roman Działa
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2020-09-09 07:38:11
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Anna Bącal
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2020-09-09 07:38:25
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Anna Bącal
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2020-09-09 07:54:18
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1669 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »